Posted in Zdraví

Kosmetické výrobky: přírodní oleje

Kosmetické výrobky: přírodní oleje Posted on 5.8.2018


Rostlinné oleje, jsou velkými pomocníky pro udržení kvality pokožky a vlasů. https://www.minca.cz/kosmeticke-vyrobky-prirodni-oleje/  Obsahují řadu podpůrných látek, které pozitivně působí na jemnost, hebkost a výživu pleti či vlasů. Další výhodou je, že řada z nich se dá také použít pro přípravu teplých, či studených pokrmů.
esenciální olej

1. Baobabový olej

Používá se k ošetření pokožky a obličeje. Získává se ze semen baobabu a napomáhá udržovat pevnost a pružnost pleti. Má vysoký obsah kyseliny palmitové a linolové, které napomáhají vysoké regenerační schopnosti pleti a podporují udržovat přirozenou kožní bariéru. Olej se dá využít také k aplikaci na vlasy. Z dalších účinných látek je vysoký obsah vitamínu C.
masážní olej

2.  Kokosový olej

Velmi vhodný pro péči o vlasy a pleť. Obsahuje vysoké procento kyseliny laurové, na kterou se vážou vlasové bílkoviny a dochází k nižší lámavosti vlasů a posílení vlasových kořínků. Další významné složky obsaženy v oleji jsou vitamíny E a K, které napomáhají k jejich růstu a dodávají vlasům potřebný lesk. Vitamín E je také výborný antioxidant, který vaše tělo jen uvítá. Výborně se také hodí jako masážní olej, nebo pomocník při vaření.