Rostlinné oleje, jsou velkými pomocníky pro udržení kvality pokožky a vlasů. Obsahují řadu podpůrných látek, které pozitivně působí na jemnost, hebkost a výživu pleti či vlasů. Další výhodou je, že řada z nich se dá také použít pro přípravu teplých, či studených pokrmů.
1. Baobabový olej
Používá se k ošetření pokožky a obličeje. Získává se ze semen baobabu a napomáhá udržovat pevnost a pružnost pleti. Má vysoký obsah kyseliny palmitové a linolové, které napomáhají vysoké regenerační schopnosti pleti a podporují udržovat přirozenou kožní bariéru. Olej se dá využít také k aplikaci na vlasy. Z dalších účinných látek je vysoký obsah vitamínu C.
2. Kokosový olej
Velmi vhodný pro péči o vlasy a pleť. Obsahuje vysoké procento kyseliny laurové, na kterou se vážou vlasové bílkoviny a dochází k nižší lámavosti vlasů a posílení vlasových kořínků. Další významné složky obsaženy v oleji jsou vitamíny E a K, které napomáhají k jejich růstu a dodávají vlasům potřebný lesk. Vitamín E je také výborný antioxidant, který vaše tělo jen uvítá. Výborně se také hodí jako masážní olej, nebo pomocník při vaření.
3. Nimbový olej
Výborný pomocník v péči zejména o problematickou a citlivou pokožku, kterou pomáhá regenerovat a zvláčňovat. Olej se získává lisováním plodů a obsahuje velké množství vitamínu E a minerálů. Známý je díky antimikrobiálním účinkům a působí velmi příznivě k léčbě kožních onemocnění jako je lupénka, kožní mykózy nebo záněty kůže. Říká se, že tento olej je přírodní dezinfekcí, obsahuje velké množství azadirachtinu, což je látka, která vykazuje velkou antibakteriální schopnost.
4. Hroznový olej
Doporučený zejména pro mastný typ pokožky, olej se snadno vstřebává a v pleti udržuje dostatečnou vlhkost. Je bohatý na vitamín E, který je mimo jiné potřebný antioxidant také ochraňovatelem tělních buněk a také má protizánětlivé účinky. Dá se tedy použít zejména na problematickou pleť a k posílení vlasů či nehtů. Velmi dobře se hodí také jako přísada do masážních olejů.