Posted in Sport

Sport pro celý život

Sport pro celý život Posted on 29.4.2023

 Tenis je sportem, kterému se můžete věnovat, ať jste mladí, dospělí nebo senioři. Je také sportem, kterému se můžete věnovat po celý rok, protože tenisové kurty jsou jak venkovní, tak ve sportovních halách. Další nespornou výhodou tenisu je, že ho můžete hrát téměř po celém světě, protože patří mezi nejoblíbenější sporty napříč kontinenty. Při odjezdu k moři nebo do lázní, stačí jen přibalit tenisovou raketu a pár míčků a můžete si být jisti, že vždy se najde nějaký tenisový kurt a stejně zapálený hráč, který si s vámi rád zahraje. Zkrátka tenis vás může provázet pomalu od kolébky až do hrobu.
tenisová čtyřhra
Tenis vás rozvíjí jak fyzicky tak psychicky
Obliba tenisu neustále roste. Jedná se o sport, který vyžaduje od hráče celou řadu dovedností. Hráč by měl disponovat dobrou fyzickou kondicí, pevnou vůlí i obratností. Tenisová hra přispívá k rozvoji síly, vynalézavosti i taktickému myšlení. Tím, že není tenis kontaktní sport, nedochází u něj až tak často k zranění, zejména pokud se mu nevěnujete profesionálně. Je také prokázaný pozitivní vliv tenisu na lidské zdraví, obzvlášť pokud je spojen s pohybem na čerstvém vzduchu. Hrát se dá na různých površích, antuka se řadí mezi pomalé povrchy. To znamená, že hrajete údery především od základní čáry. Naopak rychlé povrchy, což jsou beton či tráva, uplatníte rychlé tvrdé podáni a voleje.
podání tenistky
Individuální sport, který rozvíjí i kolektivního ducha
Tenis je sice primárně individuálním sportem, přesto ve svých určitých podobách přispívá k rozvoji smyslu pro kolektiv. Jen si vzpomeňte na radost českých hráček, poté co několikrát zvítězily v celosvětové soutěži družstev Fed Cupu. Dále jsou zde čtyřhry, které jsou v podstatě také soubojem takových mini týmů. Tento jev se umocňuje zejména, jedná-li se o reprezentační soutěže. Na posledních letních olympijských hrách naši hráči a hráčky dokázaly získat hned dvě medaile právě ve čtyřhrách.