Klasický elektrický paralyzér je v České republice považovaný za legální zbraň. Mohou si jej tedy pořídit i běžní občané na svou sebeobranu. Jste již vlastníkem této zbraně nebo zatím o koupi teprve uvažujete? Ať už tak nebo tak, vysvětlíme vám, na jakém principu tato zbraň vlastně funguje.
Je všeobecně známo, že silný úder elektrickým proudem může člověka zmrzačit, v nejhorších případech dokonce zabít. V menších dávkách je ale neškodný. Přesně na tom funguje princip této zbraně. Lidský mozek funguje totiž také na principu vysílání elektrického signálu prostřednictvím nervového systému. Jestliže tedy máte v úmyslu něco udělat, ať už se jedná o jakoukoliv činnost, musí být mozkem vyslán elektrický signál, abyste byli schopni tuto činnost vykonat. Hlavní myšlenkou fungování elektrického paralyzéru je právě tento vztah. Použitím zbraně musí dojít k narušení tohoto komunikačního systému.
Paralyzéry jsou tak poměrně neškodné, protože disponují vysokým napětím, ovšem s nízkým proudem elektrického náboje. V případě použití pak dochází k přenosu náboje do těla útočící osoby. Náboj však není natolik silný, aby útočníka poškodil nebo zabil. Proto je použití naprosto bezpečné. Dokáže však útočníka ochromit.
Jestliže je nástroj správně použitý, může vám zachránit život. Zasažení po dobu alespoň 30 vteřin útočníka naprosto překvapí, díky čemuž máte šanci začít utíkat nebo jej odrovnat ránou pěstí. Pokud však zasažení trvá alespoň 2 celé sekundy, způsobí útočníkovi svalové křeče. Při delším použití dojde ke ztrátě svalové kontroly a vy máte vyhráno. Takový stav již totiž trvá delší dobu, takže máte čas určitým způsobem reagovat.
Výhody tohoto přístroje jsou tedy naprosto jasné. Na výběr dnes máte navíc mnoho typů , ze kterých můžete vybírat. Můžete si tak zvolit paralyzér v podobě baterky, telefonů či deštníků, které jsou absolutně nenápadné, přesto stejně účinné. Jejich h výhodou je navíc snadné ovládání. Samozřejmě se jedná o legální nástroj, který je volně dostupný, takže se nemáte čeho obávat.
Jak vlastně takový elektrický paralyzér funguje?
Posted on 4.1.2018