Posted in Produkty

Správné osvětlení je klíč

Správné osvětlení je klíč Posted on 26.8.2018

Kdo si myslí, že stačí jedna žárovka na celou místnost, tak je ve velkém omylu! Ať už je to ložnice, obývací pokoj nebo klidně i koupelna, vždycky je lepší mít to „pokryté“ důkladně a dostatečně, jinak se může stát, že vám jednoho krásného dne bude chybět světlo a v pološeru se například knihy špatně čtou. Spousta domů trpí „nedostatkem“ světla, a to jsme v jednadvacátém století! A není to ani žádný zázrak najít takové domy ve velkých městech. Zkrátka se při jejich stavbě nemyslelo na to, že by si lidé svítili jinak než loučemi. A ne každý majitel, pokud jste v pronájmu, chce vidět, jak mu tam někdo bourá omítku ze zdi jenom proto, aby si tam, ta fajnovka, mohl posvítit.
žárovka ve vodě.jpg

Špatný zrak, slabé světlo

Hlavně v ložnici je nedostatek osvětlení velký problém. Někdy se zkrátka chcete podívat například na něco, co obsahuje psaný text a číst v šeru nebo za úplné tmy je doslova sebevražda pro vaše oči. Nebudeme ani lhát, špatné osvětlení kazí zrak, oči se totiž neustále soustředí na maximum, protože musí vynaložit dvakrát tak úsilí, jako za světla. Potom se člověk nesmí divit, že ho bolí oči i potom, co si přečetl jeden článek. Samozřejmě, vyřešit se to dá tak, že si knihu koupíte do tabletu nebo počítače, ale přiznejme si, že to nemá takový ten „pocit“ ani atmosféru.
světlo svíček.jpg

Osvětlení není těžké sehnat

Existuje spoustu druhů, , a stačí se jenom dobře dívat tak, aby vám vaše světla ladila pěkně s interiérem. A pokud je vám jedno, jak to vypadá, tak klidně šáhněte po první výhodné nabídce. Nemusí se jednat doslova o křišťálový lustr ozdobený drahými kameny ani to zase nemusí být nějaká lampička za pár korun – kvalitní osvětlení musí být kvalitní i dobře vypadat. Když už za to utrácíte peníze, proč byste měli trpět nějakou podivnou lampu nebo nedej bože, nějaká divná stropní světla?