Posted in Sport

Sportovat jde i doma

Sportovat jde i doma Posted on 22.5.2019

Pravidelný pohyb je pro člověka velice důležitý. Bez něj byste jen kynuli a zhoršoval se váš fyzický, ale i duševní zdravotní stav. Sportování je tedy velice užitečné a rozhodně byste se mu měli věnovat. Dokonce kvůli tomu chodit ven, klidně si můžete dopřát trochu toho sportu i u sebe doma. A nebudete k tomu potřebovat nic moc extra, i když záleží na vás, jaký typ pohybu váš osloví.
kamarádky při józe
1.      Posilování – trochu se namakat rozhodně není na škodu. Čím více a větší sval budete mít, tím více spálíte tuku. Posilování klidně můžete provádět doma a nemusíte k tomu mít kdovíjaké náčiní. Ze začátku vám postačí pouze vlastní váha, se kterou si vystačíte opravdu dlouho. Na internetu se nachází cela řada cviků, díky kterým posílíte kompletně celé tělo. Důležité je provádět je správně, jinak si můžete vytvořit nepěknou svalovou nerovnováhu. Z tohoto důvodu je také po každém posilování vhodné provádět protahování svalstva.
2.      Aerobní pohyb – mezi aerobní pohyb se řadí třeba běhání, případně jízda na kole. Obě disciplíny můžete kupodivu provádět i doma, ovšem v mírně pozměněné formě. Dnes se dají běžně koupit různé trenažéry na běhání, případně rotoped. Ve většině případů se nejedná o příliš velkou investici, pouze pár tisícovek. Kupovat si domů obdobné stroje jako mají v profesionálních fitness centrech je zbytečné a jen vás to bude stát peníze. Žádný užitek z toho mít nebudete.
protahování svalů
3.      Jóga – jóga je velice užitečným cvičením, díky kterému si dokážete správně uvolnit celé tělo, což je pro jeho správné fungování velice důležité. V tomto případě také nebudete potřebovat nic moc extra, stačí mít v podstatě jen podložku a pokud jste začátečníci, bylo by vhodné si pořídit i video, kde jsou jednotlivé cviky znázorněny. V případě, že se vám nechtějí vyhazovat peníze, klidně si stáhněte pár lekcí z YouTube, kde jich je také poměrně dost. A mnoho z nich je navíc i v češtině.