Posted in Služby

Kindergeld pro ty, kdo pracují v Německu.

Kindergeld pro ty, kdo pracují v Německu. Posted on 28.12.2021

Ráda vám pomohu s vyřizováním německých přídavků, které mnozí znají pod názvem K i n d e r g e l d – v přeneseném významu toto slovo znamená vlastně – peníze pro děti. A vy buďte těmi, kdo jim peníze nadělíte, protože německé přídavky, co se týče výše, nelze ani zdaleka srovnávat s těmi českými přídavky, které se tváří po boku Kindergeldu jako chudší dítě vedle bohaté tetičky ze „Západu“ …

eura bankovky

Zajímá vás získání této částky? Ptáte se, jaké jsou Kindergeld podmínky?

Věřte, že na první pohled to může leckoho odradit, zvláště ty, kteří zrovna nemilují rozsáhlou administrativu a docházení na úřady, kde musí vystát nepříjemné fronty a někdy i nepříjemné úředníky. Od toho vám dovedu odpomoci!

Vyplním za vás všechny potřebné formuláře. Pro balíček Kindergeldu je nutné vyplnit, krom dalších, i evropské formuláře:

  • E 401 potvrzení týkající se skladby rodinných příslušníků.
  • E 411 žádost o informace o nárok na rodinné dávky.

Tyto formuláře předložíte na úřadu práce dle místa svého skutečného bydliště a necháte si je úřadem potvrdit. Nemusíte se obávat dlouhého čekání ve frontách. Mám pro vás i tady dobrou radu. Většina kontaktních pracovišť úřadů práce již nabízí on-line objednání na určitý den a hodinu, tak této výhody určitě využijte! Vyhnete se tak nepříjemným frontám a zdlouhavému čekání.

dlouhá fronta

Potvrzené evropské několikastránkové formuláře mi poté předáte a já je pak s dalšími tiskopisy odešlu na německou Familienkasse. Doba k vyřízení se počítá do šesti týdnů od podání žádosti.

Ale abychom nepředbíhali událostem. Někdy se může stát, že německá strana z nějakého důvodu zdržuje vyřízení Kindergeldu a napadá špatně nebo nedostatečně vyplněné podklady – to když jste se chopili této práce třeba vy nebo váš kamarád. I zde vám pomůžu. Pokud vaši žádost němečtí kolegové vyřizují již měsíce, je skutečně lepší, když se obrátíte na někoho, kdo německou agendu zná a ví jak s nimi jednat. A rázem se vyřizování „pohne“ k lepšímu a urychlí se. Mám s tím již své zkušenosti …