Posted in Nezařazené

Cena a její cena

Cena a její cena Posted on 20.9.2020

Cena je hodnota a hodnota se platí, vyjadřujeme ji penězi. Peníze pak pro nás představují zisk a samozřejmě dovolují naší firmě existovat. Celá společnost je postavena na penězích, a proto tu je i cena, aby se peníze mohli stále točit, jak však určit tu správnou cenu je umění samo pro sebe.
kulaté hodiny

Kroky k úspěchu

– Podnikatelské cíle: vše začíná tvorbou cílů vycházejících z vize, a protože výrobek bývá prostředek, nebo konečný cíl, pak bychom měli i při tvorbě ceny uvažovat cíle pro které výrobek vznikl a zahrnout je do ceny.
– Poptávka: lidé jsou nevyzpytatelní a poptávka je pružná, mění se a působí na ni mnoho faktorů, které ji mohou značně ovlivnit, proto si vždy dávejme pozor na konkurenční prostředí, abychom se nezničili chybnou úvahou.
cedule se směrem
– Náklady: co jste do toho vložili, abyste mohli něco vyprodukovat. Náklady se vždy musí promítnout do ceny. A to samozřejmě i náklady na lidskou práci, pokud se do ceny nepromítne cena práce, pak je to otročina, protože prodáváte něco, z čeho nic nemáte.
– Konkurence a nabídka: už to tu jednou bylo, ale toto je opravdu důležité, sledovat konkurenci je doslova životně důležité. Vaše nabídka by měla být lepší, nebo alespoň jiná, než jaká už na trhu je, abyste zaujali.
– Vnímaná hodnota: to je důležité, protože to, jak nás vnímají ostatní nebývá stejné, jako jak se vnímáme sami. Určitě se pokuste vytvořit ve veřejném vnímání hodnotu své značky, svého výrobku, protože to zaručuje polovinu úspěchu.
– Oceňovací metody: oceňovat se můžete hned několika způsoby. Běžně se využívá dotazování na různých úrovních. Výpočet se dá provést na základě celkových nákladů ke kterým přičteme určité procento, nebo se budeme orientovat podle podobného už prodávaného výrobku. Důležité je myslet na to, že pokud se budete dotazovat, tak vám většina lidí řekne nižší cenu, než jakou by byli ochotni nakonec zaplatit.
šípy v terči
– Konečné doladění: můžete si třeba vytvořit testovací publikum. Vyzkoušet omezený prodej na internetu, nebo podobné fígle.
Sečteno a podtrženo, máme cenu.