Posted in Vzdělání

Když staří předhánějí mladé

Když staří předhánějí mladé Posted on 29.4.2023

Starší generace už se život nebojí. A hlavně nechtějí skončit někde v domově, opuštění a sami. Dnes je to ta generace, která podstatnou část života prožila za železnou oponou, a tak se snaží dohnat ztracená léta, jak to jenom jde. A vůbec není divu, že se mnozí zaměřili i na vzdělání. Člověk obecně nechce, aby mu mozek zakrněl, a tak neustále hledá nové a nové podněty a právě vzdělávání, i v pokročilém věku, může nečekaně osvěžit i vzpružit
starý muž 

Univerzity i soukromé školy

Všechny nabízejí různé studijní programy, takzvané celoživotní vzdělávání, kde se mohou přihlásit všichni, kteří mají zájem se ještě něco přiučit. A že nejde jenom o nějaké pseudo obory se mohou všichni přesvědčit na všech univerzitách a soukromých školách v České republice. Kromě ekonomie, byznysu, pedagogiky, cestovního ruchu, je tu například i právo, různé vědní disciplíny a mnohem mnohem více oborů.
 
Samozřejmě všechny tyto programy jsou speciálně upraveny a sami studenti si tak mohou zvolit, co budou navštěvovat a co budou číst a jaké semináře navštěvovat. Soukromé školy také nabízejí celosvětově prestižní certifikáty jako je LL.M, a za nějaký ten poplatek si tam i starší byznysmeni mohou osvojit nové postupy a dovzdělat se, aby nadále zůstali na špičce svého oboru.
 učení žáků

Frčí jazyky

O ty byl vždycky zájem a hlavně dneska, kdy je naprosto nesrovnatelně velký počet možností, kde se dovzdělat oproti minulé době. Dneska již každé město má nějakou svoji jazykovou školu a univerzity a centra po celé republice nabízejí certifikáty jak světových jazyků, jako je angličtina, němčina, francouzština, čínština, španělština, tak i méně užívaných, ale přesto oblíbených, jako je japonština, arabština, maďarština, polština. Dle hesla „Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem“ se dnes starší generace nezastaví před ničím, aby dohnala ty ztracená léta ve školních lavicích.