Posted in Domov

Jak si vyladit interiérový design vašeho bydlení do detailu a neskončit u toho na mizině.

Jak si vyladit interiérový design vašeho bydlení do detailu a neskončit u toho na mizině. Posted on 10.4.2018

Není třeba platit si desítky tisíc za interiérového designera a další tisíce a desetitisíce za nábytek a doplňky. Ale jak to udělat? O tom se dozvíte více v tomto článku.
chodící žárovička.jpg

Méně je někdy více

Nezačínejte u toho, co můžete doplnit, naopak. Začněte u věcí, které do bytu dávat nebudete.
Minimalismus, který staví především na čistotě, eleganci a nezbytných potřebách, je v kurzu už několik let a nevypadá to, že by se na tom mělo něco změnit. Není divu, je to totiž neuvěřitelně praktické. Jednodušší pro údržbu je zkrátka některé věci nemít. Zkráceně: nepotřebujete na gauči třicet polštářů, stačí vám dva.

Detaily tvoří dokonalost

Není nad drobné detaily. Kde bychom bez nich byli?
Mezi tyto detaily se řadí například i nádobí nebo rozestavění fotografií a jejich rámečků. Mimo jiné se dnes na trhu pohybují spousty různých vychytávek, které by nás před patnácti lety pravděpodobně ani nenapadly, jako jsou například různě designované vypínače a zástrčky .

Inspirujte se Skandinávií

Existuje mnoho oblastí, ve kterých bychom se mohli inspirovat od Skandinávských zemí. Kromě zdravotní péče se jedná například i o interiérový design. Skandinávci jsou zkrátka mistři co se minimalistického stylu týče.
Prim na severu v oblasti nábytku a bytových doplňků hrají kombinace barev černá a bílá, dále dřevěné vzory či (lépe) dřevo pravé anebo například kožešiny. Ty vám doporučujeme spíše umělé. Pravé kožešiny jsou zbytečnou zátěží nejen pro životní prostředí…
lampa a obraz u gauče.jpg

Rustikální styl

Jestliže minimalismus není nic pro vás, pak můžete vsadit na rustikální styl. Používají se zde především květinové a kostkované vzory, dřevo a pálené cihly. Vzbuzují dojem venkovu a je to skvělá volba pro prázdninové chaty.
Ale i rustikální styl se dá ladit do minimalistického stylu. Stačí vypustit přemíru květin a venkovských ozdob.