Posted in Domov

Inteligentní ovládání

Inteligentní ovládání Posted on 14.12.2017

Elektroinstalační materiál pro běžné použití
Ať jste osoba soukromá nebo se zabýváte profesionálně elektrikářskými pracemi, neobejdete se bez elektroinstalačního materiálu. Při výběru je ideální začít prohlídkou on-line katalogu, kde najdete kompletní nabídku cca 60 000 položek veškerého elektroinstalačního materiálu (kabely, jističe, rozvaděče, zásuvky, vypínače) včetně cen a podrobného popisu. Některé e-shopy vám umožní nahlédnout do virtuální místnosti a díky tomu pak můžete mít i reálnou představu o tom, jaký vypínač, zásuvku nebo dokonce celý elektroinstalační systém zvolit. Z elektroinstalačního materiálu najdete v nabídce také různé typy kabelů (sdělovací a optické) včetně spojnic, izolací a dalších komponentů. Domovní komunikaci zajistí modulární systém vhodný pro všechny typy budov, kromě funkčnosti je i cenově přijatelný, jedná se především o využívání audio a videotelefonů.
elektrické napětí
Inteligentní elektroinstalace
Pro luxusní bydlení či rezidenční stavby jsou určeny systémy inteligentní elektroinstalace, umožňující ovládání domu ve třech stupních. Jejich řešení je specifické pro daný objekt a cenu předběžně stanoví projektant či firma, která bude montáž provádět. Nejlevnější varianta inteligentní elektroinstalace ovládá systém pomocí tlačítkového snímače, v místnostech je využíván spínavý světlený okruh a centrální funkce zajistí jediným dotykem vypnutí všech světel najednou, cena se pohybuje kolem 80 000,- Kč. Dražší varianta za cca 95 000,- Kč umožňuje ovládat i vytápění, a to včetně podlahového. Pokud si chcete dopřát opravdový luxus, tak za cenu 180 000,- Kč pomocí ovládání zvládnete obsluhovat kromě světel a topení i 12 žaluzií najednou.
dvojzásuvka
Pokud si na výběr sami netroufáte, specializované firmy mají své proškolené zástupce, kteří ochotně poradí, případně s nimi můžete probrat svůj návrh a oni do něj promítnou jak své odborné zkušenosti, tak doporučí i adekvátní řešení.