Posted in Služby

Hlídací služby pro domácí mazlíčky

Hlídací služby pro domácí mazlíčky Posted on 4.6.2019

Máte doma čtyřnohého parťáka, bez kterého nedáte ani ránu? Leze s Vámi po horách, běhá po lese a tráví s Vámi každou dovolenou? Pak spolu máte úžasný vztah, který je pro spoustu lidí těžko pochopitelný. A když nastane situace, kdy se od sebe musíte na delší čas odloučit, ať již z důvodu pracovní cesty nebo třeba nemoci, přichází těžké rozhodování, kdo se o Vašeho mazlíčka postará.
Nejlepší variantou je samozřejmě nejbližší rodina, ale občas toto není možné a musíme využít služeb nabízejících se na trhu. Co se nám tedy nabízí?
smutný kavalír
Hotel pro psy
Hotely nabízí různou úroveň poskytovaných služeb v rozmanitém rozsahu. Je třeba vybírat velmi pečlivě a předem si rozmyslet, co od dané služby vlastně očekáváme. Pokud je náš parťák zvyklý trávit celý den na zahradě, nebudeme vyhledávat ubytování s postýlkami a načančanými polštářky. Naopak náš městský mazlíček takové zázemí jistě ocení.
 
Profesionální hlídačka
Služby profesionálních hlídaček nabízejí různé agentury, které své spolupracovníky pečlivě vybírají. Na jejich stránkách je možno ověřit, jakým způsobem s nimi navazují spolupráci a posuzují jejich profesionalitu. Velkou výhodou této služby spatřuji v možnosti hlídat domácího mazlíčka jak ve vlastním prostředí, tak i v místě bydliště vybrané hlídačky. Zde jsou pak na místě otázky na prostředí, ve kterém se bude Váš pejsek pohybovat, na další členy rodiny, ať ty lidské nebo zvířecí.
 
Hlídání na základě inzerátu
Často se na sociálních sítích objevují nabídky právě s hlídacími službami pro pejsky či jiná domácí zvířata. Nabízející sebe většinou popisuje jako milovníka zvířat a chce si tímto způsobem trošku přivydělat. Buďte však v těchto případech velmi obezřetní a zjistěte si co nejvíce informací, ptejte se na doporučení a ta si také ověřte.
 zábava psů
Závěrem si shrňme, na co si dát při výběru pozor. V první řadě dejte na doporučení ostatních majitelů, pročtěte recenze a dejte na vlastní intuici. Člověk, který Vám hlídací službu nabízí, by se měl vyptávat na zvyky Vašeho mazlíčka, jeho zdravotní stav. Předem domluvte, jakou stravu vyžadujete, a jaké preferujete procházky či způsoby venčení. Zjistěte si, kolik mazlíčků bude hlídáno společně s tím Vaším, jak bude řešena případná agrese některého z nich. Čím dál častěji se můžeme setkat s nabídkou focení či natáčení svěřenců v době hlídání a zasílání materiálu například na email, aby byl jejich majitel klidnější a lépe snášel odloučení. Také byste měli být předem informováni o řešení náhlé potřeby veterinární péče, zda je pro tyto účely nasmlouvaný lékař. Samozřejmostí by mělo být sepsání smlouvy o poskytované službě a oboustranné předání kontaktů. Dejte si na výběru opravdu záležet, bude-li Váš pejsek spokojený a pobyt si užije, budete i Vy napříště odjíždět s lehčím srdcem.