Posted in Nezařazené

Dětská království

Dětská království Posted on 29.4.2023

Dětský pokoj, to je místo, které má být nejen hezké, ale hlavně bezpečné a klidné. Také je potřeba trochu povzbudit dětskou fantazii. Hodně rychle začnou poznávat svět kolem sebe, hrát si a učit se nové věci.

těhotná u kolébky

Uvažujeme i prakticky. Myslíme na to, že děti rychle rostou. Je dobré tomu přizpůsobit nábytek a zařízení vůbec. Pokud tedy nechceme interiér měnit každých pár měsíců, aby jim tam nebylo poněkud „těsno“ a neměly hračky, vybavení a doplňky již nevyhovující jejich věku.

 

Není to prostě jednoduchý úkol. Musíme si se zařizováním trochu pohrát! Pokud se to povede, budou jistě spokojeni všichni. Na co se zaměříme?

 

Hra barev

Miminkům volíme v pokoji světlé, čisté barvy. Určitě neuděláme chybu, pokud dětem vymalujeme pokoj různými barvami. Působí to hravě, vesele, děti to mají rády. Barevnou plochu můžeme „rozbít“ vhodnými doplňky, obrázky nebo plakáty. Větší děti mají už svůj vkus, své oblíbené hrdiny a mohou tak s výběrem samozřejmě pomáhat. Necháme je jejich věci uspořádat „po jejich“.

malý pokojík

Hra tvarů

Pro mrňouse vybereme ty tvary, které znají a rozpoznají. Takové prvky potom dobře působí na jejich fantazii, tvořivost a hravost. Nábytek do dětského pokoje volíme světlý a barevný. U doplňků je vhodné vybrat tvary, které představují postavy z oblíbených pohádek.

 

Hra s velikostí

U velikostí nábytku i jiných prvků je potřeba vždy myslet na to, aby malí obyvatelé na vše potřebné dosáhli. Důležité jsou například vypínače světel u postelí. Ale také polička, knihovna, šuplíky s poklady. Při této práci je potřebné, abychom se v pokoji dívali očima svých dětí.

 

Hra kreativity

Podporujeme poznávání světa, nových her a dobrodružství. Třeba pomocí šikovně umístěných malých lamp je možné vytvořit v pokoji několik variant různých „scén“. Děti si velice rády tvoří imaginární světy, jejichž součástí se při hrách stávají. Pozor na tmavé kouty, tmy se bojí!