Posted in Domov

Čistý bazén

Čistý bazén Posted on 18.6.2019

Majitelům bazénů začnou v brzké době zase žně. Léto se nezadržitelně blíží a s ním přicházejí i vysoké teploty, což umocňuje touhu člověka proměnit se alespoň na chvíli na rybu a skrýt se před úmornými vedry v chladné tekutině. Díky tomu, že už dnes má skoro každý majitel rodinného domku na zahradě i vlastní bazén, je to jednodušší než kdy dříve. Mít však bazén ale nestačí. Je také potřeba ho určitým způsobem udržovat. To znamená, hlavně čistit jeho stěny a dno, používat správnou dezinfekci a odstraňovat napadané nečistoty z vodní hladiny. Všechny tyto úkony by se měly dělat pravidelně, jinak se může stát, že se voda zkazí a bude se muset vypustit, což jednak stojí čas, ale hlavně peníze. Voda, jak známo, totiž není zadarmo.
venkovní bazén

Nečistoty

Bakterie a různé pochybné řasy a sinice se dají odstranit relativně jednoduše, stačí si prostě pořídit dostatečně silnou chemickou dezinfekci, která dokáže se vším nepřátelským v bazénové vodě vcelku efektivně zatočit. Vhodná je však ale i prevence. Ta se sestává hlavně z lovení rozličných typů nečistot, který si nějakým způsobem našly cestu do bazénu. Nejčastěji se jedná o napadané listí, respektive větve. Ty vypadají docela nevinně, ale opak je pravdou. Na takových drobnostech mohou být usazeny kolonie bakterií, které jen čekají, až se budou moci začít množit. A teplá voda za horkého léta je k tomu ideální. Sesbírat je síťkou je tedy povinnost. Existují ale i jiná, mnohem efektivnější řešení.
bazén u domu
Plachty
Jakmile se bazén nepoužívá, je možné ho zakrýt speciální bazénovou plachtou. Jedná se doplněk, který by neměl chybět řádnému majiteli bazénu. Tento druh plachty zachytí veškeré pevné nečistoty, které se tak nikdy nedostanou do kontaktu s vodou. Kdo nechce šetřit, může koupit plachtu v solárním provedení, která nejenže působí jako ochrana proti nečistotám, ale zároveň dokáže ohřívat vodu .