Posted in Domov

Abyste měli doma teploučko

Abyste měli doma teploučko Posted on 7.6.2019

V posledních letech se řeší hlavně letní měsíce, kdy se většinu času venkovní teploty drží okolo třicítky, což nejenže způsobuje u většiny lidí pocení a únavu, ale rovněž se toto počasí negativním způsobem projevuje i stavu vodních zdrojů, které tak rychleji vysychají a tím škodí i zemědělství. Zimy jsou oproti tomu poměrně mírné, ale to neznamená, že by bylo teplo. I při teplotách, které se pohybují okolo 5 °C je potřeba topit. A k tomu slouží různé druhy topných systémů.
dotykové ovládání topení

1. Kotle na plyn – jedná se standardní typ vytápění, který se v našich luzích a hájích používá prakticky kdekoliv. Je vhodný jak pro rodinné vilky, tak i pro panelové či činžovní domy. Plynové kotle se v tak velké míře používají hlavně kvůli tomu, že jsou ve většině případů plně automatické. Není tak potřeba se o ně prakticky jakkoliv starat. Navíc tento druh vytápění přijde na menší peníze než například elektrické topení.

2. Klasické krby a kamna – dalším možnost, jak si doma utvořit tepelnou pohodu a zároveň se úplně nezruinovat, i když v tomto případě je to dvojsečné. Krb i kamna je ideální zkombinovat s plynovým kotlem a s trochou píle můžete ušetřit nemalé peníze, ale jakmile budete chtít celý byt vytápět pouze krbem nebo kamny, budete muset provést pár citelných změn. Rozhodně budete potřebovat udělat do všech místností rozvody, což není zrovna nejlevnější. V případě, že bydlíte v garsonce jsou ale krb nebo kamna ideálním topným prostředkem. Pevné palivo totiž není příliš drahé.
regulátor teploty radiátoru

3. Topné panely – moderní druh vytápění, který je poměrně efektivní a úsporný. Vzhledem k tomu, že teplo přenáší pomocí infračervených paprsků, dokáží vhodně rozmístěné panely vytvořit tepelnou pohodu při nižší celkové teplotě než klasické typy topení. A to znamená nemalou úsporu. Nepříjemné je, že se nejedná o nic levného. Vyšší vstupní investice by se ale měla vrátit během pár let.