Posted in Nezařazené

ZDRAVÉ NÁHRADY NEZDRAVÝCH VĚCÍ

ZDRAVÉ NÁHRADY NEZDRAVÝCH VĚCÍ Posted on 29.4.2023

Na nezdravých věcech ujíždí spousta lidí. Možná i proto stoupá počet obézních obyvatel, každý si zde může najít tu svou oblíbenou pochoutku. V nitru ale stejně víme, že to rozhodně neslouží našemu zdraví. Když si dáte jednou za čas tabulku čokolády nebo pytlík brambůrek, samozřejmě se nic nestane. Problém nastává při každodenní konzumaci. Jak je tedy jednoduše a zdravě nahradit?

čokoláda v ústech

Čokoláda

Oblíbená pochoutka všech lidí po celém světě. Dnes existuje spousta značek, které čokoládu vyrábí. Také mnoho příchutí, kde si každý najde svou oblíbenou. Na čokoládu se snadno vytvoří návyk. Je ale také velmi nezdravá, obsahuje spoustu tuků z mléka a také velkou hromadu cukru. Dá se jednoduše nahradit čokoládou s vysokým obsahem kakaa, ideálně sedmdesát plus. Více o vysokoprocentní čokoládě .

Brambůrky

Anglicky chipsy jsou na tenkou nakrájené plátky brambor. Ty se poté smaží ve velkém množství slunečnicového oleje. Navíc jsou pořádně osolené, jeden pytlík brambůrek může obsahovat více než doporučené denní množství soli. Nadbytek soli způsobuje vysoký krevní tlak. Všichni si tedy dokážeme představit, že jsou opravdu nezdravé. Zdravější variantu si můžete vytvořit i doma za pár korun. Jednoduše si nakrájejte brambory a okořeňte svým oblíbeným kořením. V misce je smíchejte s olivovým olejem a dejte do trouby, dokud se neupečou. Můžete si udělat i zeleninové.

vafle srdce

Bonbony

Želatinové bonbony obsahují velké množství přidaného cukru, který je nezdravý. Ovšem i tuto pochoutku si můžete jednoduše vytvořit doma. Stačí Vám nějaká ovocná šťáva, kyselina citronová (dá se sehnat ve všech obchodech) a želatina. Vodu přivedete k varu a všechny ingredience smícháte dohromady. Směs dejte do formiček například na gumové medvídky a na pár hodin je dejte do mrazáku. A máte hotovo.

Toto jsou tři nejoblíbenější nezdravé věci, existují i tisíce dalších, které se dají připravit v mnohem zdravější formě. Zkuste trochu pátrat třeba na internetu.