Posted in Děti

Zdravé mlsání pro děti

Zdravé mlsání pro děti Posted on 29.4.2023

Pokud máte malé děti, pak asi víte, že jistotou v kočárku je jídlo do tlapky, které může ukusovat. Děti se rády krmí samy ale co jim dát? Pokud nechcete dětem již od roka vnucovat rohlíky či sladkosti, pak vás to sice bude stát trochu práce, ale určitě vás bude hřát pocit, že pro vaše dítě děláte maximum.
dóza na bonbonky
Výbornou alternativou je zelenina, kterou můžete nakrájet na hranolky a dát do tašky v sáčku či v krabičce. Připravit můžete třeba papriku, okurek, mrkev… Jednoduše připravte dětem čerstvou zeleninu a dejte jim ji místo pečiva. Většina dětí má zeleninu ráda a navíc, pokud bude studená, pak pomáhá i na prořezávající se zoubky. Zelenina je nejlepší věc na mlsání pro děti.
Další skvělou možností je podobně upravené ovoce. Nakrájet si můžete jablka či hrušky. Ty se totiž budou dětem dobře držet a okusovat. Dětem bude sladké ovoce určitě chutnat. Pokud chcete dětem dopřát sladší variantu, pak můžete připravit třeba jahody či jiné sladké ovoce ale počítejte, že dítě měkké ovoce rozpatlá.
čerstvé maliny
Jako svačinku na cesty můžete nachystat i pro děti upravené pečivo jako jsou třeba muffiny, tyčinky či sušenky. Ty upečte bez cukru. Na pečení pro děti používejte pečící prášek bez fosfátů, z vinného kamene. Děti mají rády především sladké pečivo, to můžete osladit i přírodně. Použijte třeba mrkev, banán nebo u větších dětí med.
Banánové muffiny uděláte tak, že rozmačkáte dva banány na kaši, přidáte 70g hladké mouky, půlku kypřícího prášku bez fosfátů a jeden žloutek. Přidat můžete špetku skořice. Těsto dáte do košíčků a dáte péct na 180°C asi 20 minut. Do muffinů můžete přidat ještě jiné ovoce.
Mlsání do kočárku i na doma můžete samozřejmě i koupit. K dostání jsou různé keksy, sušenky, křupky a tak dále. Vždy však koukejte na složení daného výrobku. Výrobci rádi přidávají různá barviva, konzervanty, sůl i cukr.