Posted in Nezařazené

Vezměte děti v létě k vodě

Vezměte děti v létě k vodě Posted on 14.12.2018

Pokud si chcete léto užít a máte možnost vaše dítě přihlásit do plaveckého kurzu, určitě neváhejte. Intenzita prožitků s plavcem nebo neplavcem je pak velmi rozdílná. Navíc se v létě velmi často může přihodit, že děti pojedou na školní výlet právě do bazénu a vy budete přeci jenom víc v klidu, když budete vědět, že vaše dítě umí plavat.
nafukovací matrace
Kdo bude hlídat?
Pokud je vás u vody víc dospělých, předem se domluvte, kdo budete po celou dobu dávat na děti pozor. Ve větším množství dospělých pak může hrozit, že hlídají všichni a přitom nikdo. I když malým dětem přesně pojmenujete, co smí a nesmí, může se stát, že domluvu nedodrží. V zápalu hry se mohou velmi rychle zapomenout, hlídat proto po celou dobu předškolní děti je nutností.
veřejný bazén

Nafukovací lehátko nevydrží všechno
Děti si s nafukovací matračkou užijí spoustu legrace, podplouvají ji, skáčou na ní…Pokud ale neuvidíte dětskou hlavičku na hladině, vždy se ujistěte, že jde pouze o dětskou hru a že dítě není schovaní pod matračkou dlouho.

Mějte své děti pod dozorem
Je důležité, aby vám dítě oznámilo, že jde na záchod, na houpačku, zkrátka byste věděli o každém jeho kroku. Zabráníte tím případnému strachu a plašení, když se dítě delší dobu neobjeví.

Do hloubky ne
Pokud chcete zavítat na koupaliště, kde jste ještě nebyli, zjistěte si přesně, kde je jaká hloubka. Pokud si nejste jistí, je vždy lepší do vody napřed slézt a hloubku zjistit, než se rozhodnete skákat do neznámé vody. Vždy volte bezpečnější a opatrnější způsob.

Nejprve osvěžit
Pokud si dítě hraje na sluníčku nebo se jen tak brouzdá ve vodě, naučte ho, aby se před skokem do vody nejprve osmělilo. Pro tělo to nebude takový teplotní šok.

Koupání jen v přítomnosti dospělých
V létě se děti nemohou vody nabažit, ale už od začátku byste jim měli vštípit, že do vody smí jen v přítomnosti rodičů nebo dospělé osoby.