Posted in Produkty

Ušít se dají taneční boty dámské, pánské, ale i v dětském provedení

Ušít se dají taneční boty dámské, pánské, ale i v dětském provedení Posted on 26.5.2018

Tanec byl odjakživa spojený s hudbou a projevem těla. Aby byly pohyby dokonalé a tanec působil přirozeně, je skutečně potřeba mít kvalitní taneční obuv. I když se to nezdá, tak právě ona je základem tanečního úboru. Šaty a doplňky dělají konkrétně ženu krásnou, ale pokud bude tančit v botách, které se vyzouvají, tlačí nebo jsou nepohodlné, tvář bude mluvit za vše. Pokud se bude vznášet jako pírko s úsměvem na tváři, ženská krása vynikne podstatně více. Právě někdy vybrat padnoucí vhodnou obuv je dost problematická záležitost. Vzhledem k tomu, že standard je odlišný od společenských střevíčků, tak je lepší si nechat taneční boty dámské ušít na míru.
taneční pár.jpg

Specializované obchody mají také bohatou nabídku

Hlavně ženy se rády kochají pohledem na pěkné střevíčky, ale bohužel ne každá bota padne na nohu. Tanec vyžaduje, aby obuv byla nejen krásná, ale hlavně praktická. Proto je lepší si vyzkoušet i několik párů bot, než se v nich budete skutečně cítit dobře. Velkou pozornost je třeba věnovat oblasti nártu, protože špička nohy nesmí vyjíždět na parket. Co se délky týká, tak bota by měla být vždy alespoň stejně dlouhá jako noha, nikdy ne kratší.
bílé lodičky s kamínky.jpg

Podpatek podpoří linii ženského těla

Rozptyl podpatku na tanečních botách je poměrně velký. Záleží na každé ženě, v které fázi se jí bude nejlépe držet stabilita. Někomu vyhovují nízké 3 cm a někdo si pořídí klidně s přehledem 10 cm jehly. Důležitá je i šířka podpatku a určitě mi dáte za pravdu, že ladně pohybující ženě sluší vysoké podpatky, které se pěkně vyjímají na jejích nohách. Kvalitní taneční boty mají zhotovený podpatek tak, aby byl přesně pod těžištěm paty a tím umožňoval větší stabilitu. Tím se zvýrazňuje linie těla a ladnost kroku. Při nákupu taneční obuvi je vhodné zakoupit rovnou chrániče na podpatky, aby se při přenosu nepoškodila kůže a tím se logicky zvýšila životnost obuvi. Přesto správná tanečnice bude mít několik párů správně padnoucích střevíčků.