Posted in Finance

Pro koho je určená nebankovní hypotéka?

Pro koho je určená nebankovní hypotéka? Posted on 9.2.2022

Hypotéku asi není zapotřebí nijak dlouze představovat, v nabídce jí v současnosti má celá řada bank, i některé z nebankovních společností. Právě na tu druhou možnost se dnes zaměříme. Nebankovní instituce jsou totiž povětšinou známé spíše pro své spotřebitelské úvěry, které dokáží schválit v rekordním čase. O nebankovní americké hypotéce Nebankovni-hypoteky-uvery se už ale příliš nehovoří a to je možná chyba.

Nový domov

Hlavně rizikový žadatelé mohou mít velký problém pří žádosti v bance uspět. Vůbec přitom nezáleží, zda mají nízký příjem, více závazků či se jejich jméno ocitlo v některém z registrů dlužníků. V takové chvíli představují pro bankovní instituce příliš velké riziko, které si nemohou dovolit. Navíc Česká národní banka stanovuje podmínky, za kterých může být úvěr schválen, pokud by se nedržely postupu, mohlo by to pro ně mít fatální následky. Dlužník by mohl celou smlouvu napadnout pro její neplatnost a nadále by musel splácet pouze jistinu bez dalších úroků a poplatků. I z tohoto důvodu je banka při schvalování úvěrů velmi striktní a každý, kdo disponuje příliš nízkou bonitou, odchází nakonec s nepořízenou. I kdyby banky v konečném důsledku půjčovat chtěly, složitá legislativa jim to neumožňuje.

Stisk ruky

Výhody nebankovních úvěrů

Nebankovní instituce na problémové žadatele čekají doslova s otevřenou náručí. Pokud vám tedy žádost v bance nevyšla, je možná načase zamířit do nebankovního sektoru. Ten je v mnohých ohledech k žadatelům přístupnější. Například do registru řada poskytovatelů v nebankovním sektoru vůbec nenahlíží nebo tuto skutečnost jednoduše přehlížejí. Dokonce mají slitování i pro žadatele, kteří nejsou schopni z jakéhokoliv důvodu doložit výši svých příjmů. U hypotečního úvěru je ale zapotřebí počítat se zástavou nemovitosti, koneckonců s obdobným postupem se setkáte v každé bance.