Posted in Web

Drahé bydlení není jedinou možností

Drahé bydlení není jedinou možností Posted on 13.7.2020

Možnost koupit si vlastní bydlení není právem, ale výsadou. Alespoň v současnosti to tak vypadá, jelikož i malé byty jsou až nepřiměřeně drahé.

Drahé bydlení není jedinou možností

Kupě bytu nebo klasické cihlové vilky je jednou z nejlepších investic, které můžete udělat. Peníze takto vynaložené se vám mnohokrát vrátí a vy budete mít kde bydlet. Ovšem to už se dnes zdá pro mnoho lidí jako ozvěna minulosti. Za posledních několik let totiž byty zdražily několikanásobně, a to nejen v Praze, ale prakticky ve všech krajích České republiky. Vlastní bydlení je tak pro mnoho našinců nedostupným snem, alespoň tedy v případě, že chtějí bydlet klasickým způsobem, tedy nejčastěji v bytě. Jde to ale i jinak.

V domě je vše připravené k bydlení

Stále populárnější jsou mobilní domy celoroční, které jsou daleko levnější a zároveň poskytují obdobným komfort, jako běžné byty v panelácích. I tak je stále celá řada lidí vidí jen jako pouťové maringotky, i když jsou už dávno na úplně jiné úrovni.

V mobilních domech se dnes standardně bydlí. Nejsou určeny pouze pro nejnižší vrstvy, ale oblíbili si je i lidé s průměrnými a lehce nadprůměrnými platy. A důvodem není pouze nižší pořizovací cena. Nenabízí obvykle tolik prostoru, co standardní obydlí, ale o to jsou útulnější. Velice příjemným bonusem navíc je, že naprostá většina nejnovějších modelů disponuje i svým vlastním nábytkem a dalšími proprietami nezbytnými k pohodlnému životu ve 21.století. A to vše je už započítáno do konečné ceny.

Zařiďte si pohodlný domov

Na rozdíl od standardních staveb, nejsou mobilní domy stále úředně brány jako klasické stavby, a tudíž je lze využívat prakticky okamžitě od zakoupení. Není nutné složitě zařizovat stavební povolení ani další byrokratické nezbytnosti. Bohatě postačí zajít na stavební úřad a nové bydlení ohlásit. Když vše půjde, jak má, nic jiného už od vás v tomto směru vyžadováno nebude. Příjemné navíc je, že k tomu, abyste si domek postavili na svůj pozemek, nemusí být tato parcela brána jako stavební, jelikož žádná stavba tam stát nebude.