Posted in Děti

Co je důležité při výběru oblečení pro miminko

Co je důležité při výběru oblečení pro miminko Posted on 6.5.2018

Každá nastávající maminka si přeje, aby její těhotenství probíhalo pokud možno co nejlépe a bez komplikací. Zdravý životní styl a kvalitní strava hrají v tomto případě důležitou roli, a to dokonce již v době před plánovaným otěhotněním. V okamžiku, kdy žena zjistí, vyrojí se jí v hlavě celá řada otázek. Tak tomu bude po celé těhotenství, neboť přivést na svět miminko není jen velká radost, ale také starost a zodpovědnost. Rodiče chtějí pro své dítě to nejlepší, a tak je třeba se na jeho příchod na svět dobře připravit.
body na šňůře.jpg
Na jaké otázky budete hledat v době těhotenství odpovědi?
· Budeme s partnerem dobrými rodiči?
Vy i váš partner pocítíte tíhu zodpovědnosti za výchovu malého človíčka již před jeho narozením. Je dobré, pokud spolu budete mluvit o svých prioritách a představách, jak byste chtěli dítě vychovávat již v tomto období. Samozřejmě až dítě poroste, zjistíte, že ne vše je, tak jak jste si to v době očekávání malovali. To je ale přirozené, neboť každé dítě je originál a neplatí na něj stejné metody, jako na jiné děti, třeba i jeho vlastní sourozence.
oblečení na miminko.jpg
· Co vše je třeba pro miminko pořídit?
Pokud čekáte první dítě, budete toho muset pořizovat přirozeně více než ostřílení rodiče. Přesto nezoufejte předem nad velkými finančními výdeji, celá řada věcí se dá pořídit z druhé ruky. Můžete se buď poptat v rodině či u známých, zda by vám nezapůjčili například dětskou postýlku, vaničku a další nezbytné součásti výbavičky pro dítě.
barevné oblečení.jpg
Myslete na to, že kojenecké oblečení by mělo být nejen hezké na pohled, ale také především praktické a z kvalitního materiálu, který nebude dráždit jemnou dětskou pokožku. Potřebovat budete v začátku určitě košilky, bodíčka, dupačky, čepičky, ponožky a na zimu také teplejší kabátky. Ideálním materiálem je poté přírodní bavlna, která dětské pokožce svědčí nejlépe.